تنظیم بازار لاستیک در استان سمنان

تنظیم بازار لاستیک در استان سمنان

پس از آشفتگی مداوم در بازار لاستیک و قیمت های بعضا نجومی این بار تنظیم بازار لاستیک در سمنان رقم خورد.

یادگار احمدی،  مدیرکل جدید صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان. ضمن بیان اینکه چند عامل در ماه‌های اخیر باعث شده تا تنظیم بازار لاستیک با آشفتگی همراه باشد. نخستین آنها عدم تناسب بین عرضه و تقاضا بوده است. او تاکید کرد: با تمهیداتی که وزارت صمت اندیشید حدود ۱۰ هزار حلقه به تولید کشور افزوده شد.

کاهش تعرفه واردات

وی با بیان اینکه در کنار این موضوع کاهش تعرفه واردات را نیز شاهد بودیم. افزود: تعرفه واردات لاستیک نیز از ۱۸ به ده درصد کاهش یافت تا بتوانیم بخش بیشتری از نیاز بازار را تأمین کنیم.

رئیس سازمان صمت استان سمنان ادامه داد: عامل دیگر گرانی لاستیک در ماه‌های اخیر تقاضای کاذب توسط برخی عوامل سودجو بود. آن ها از بابت نگرانی آینده به لحاظ کمبود لاستیک تلاش داشتند که خرید کنند . البته فاصله قیمت دولتی و آزاد هم در این زمینه تأثیرگذار است.

احمدی با بیان اینکه فاصله بین قیمت دولتی و آزاد کاهش یافته است. گفت: در حال حاضر بیشترین تقاضا برای لاستیک‌های سایز ۱۳، ۱۴ و ۱۵ است. در سایزهای ۱۴ و ۱۵ هیچ مشکلی در استان نداریم . صورت روزانه حواله توسط اتحادیه‌ها صادر می‌شود و لاستیک همان روز تحویل خریداران می‌شود.

وی افزود: در سایز ۱۳ که مرتبط با خودروهایی مانند پراید می‌شود. به واسطه عرضه کمتر واحد تولیدی، تعهدات عقب مانده به متقاضیان ایجاد شده است. تا پایان ماه تلاش داریم که این تعهدات به روز شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: سکوهای اینترنتی، عرضه مستقیم از سوی شرکت‌های تولیدی و واحد صنفی شیوه‌های ثبت نام لاستیک در استان سمنان هستند.

دنیای لاستیک وکیلی ارائه دهنده لاستبک های با کیفیت وارداتی در ایران. جهت کسب اطلاع از موجودی محصول به سایت مراجعه کرده و یا تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه